ORGANİK ÇAY

ZPS TRADE ORGANİK ÇAY


- Katı gübreyi demleme tekniğiyle tarafımızca özel olarak hazırlanır.


- Koyu kahverengi, kokusuz, ekolojik ve %100 organiktir.


- Katı gübrede bulunan toprak ve bitki için gerekli olan tüm faydalı vitaminleri, elementleri, bakterileri, antibiyotikleri içinde barındırır.


- Çok fazla miktarda doğal bileşikler içerir. Bunlar; fito hormonlar, antibiyotik, çok değerli amino asitler ve benzeri faydalı bakterilerdir.


- Güçlü doğal ve organik yapısıyla, bitkilerin bağışıklık sistemini güçlendirir ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan bitki hastalık yapıcı mikroplarla baş eder. Eğer bitki hastaysa bile sonradan uygulanması halinde, bitkinin eski sağlığına kavuşmasını sağlar.


- Bitkinin sağlam ve sağlıklı gelişmesini iyi ve kaliteli ürün elde etmeyi garantiler.


- Uygulanan toprak ve bitkilerde, özümsenerek fizyolojik ve biyokimyasal süreçlerin aktivitesini ve uyarılmasını sağlar. Güneş enerjisini daha çok yakalar, biriktirir ve hücrelere aktarır. Bitkiye gerekli fermentlerin sentezini, vitaminlerin, şekerlerin ve klorofilin oluşumunu hızlandırır.


- Gübrenin içeriğindeki maddeler, hücrelerin su yalıtımının geçirgenliğini arttırarak, hücrelerin içine besin maddelerinin girişini kolaylaştırır ve bitkilerin solunumunu düzenleyerek iyi hale getirir.


- Bitkinin ve toprağın fizyolojik ihtiyaçlarının yeterince karşılanmasını sağlar. Bitki ve ürünler hızla büyür, ürünlerde vitamin ve şeker oranı artar buda ürün kalitesinin artmasına imkan verir.


- Kullanılan topraktaki tüm zararları elementleri pasif hale getirerek, tüm faydalı elementlerin oluşumunu sağlayarak aktif hale geçirir böylece tohumu ekilen bitkiyi yapraktan köküne kadar besler, güçlendirir ve topraktaki tüm faydalı elementleri n bitkiye geçişini sağlar.


- Hububatta, taneli bitkilerde, sebzelerde, bahçe kültürlerinde, meyve ağaçlarında, üzümde, pamukta, tütün ve diğer bitkilerde etkindir.