SOLUCAN

                                                                                                                                                                    .

KIRMIZI KALIFORNIYA SOLUCANI


ZPS Gübre vermi kompost solucanlarını Düzce yetiştirme merkezinde üretiyoruz. Sadece kendi türü ile sıhhi bir ortamda yataklama yapılan solucanlar büyük partiler halinde yetiştirildikleri yatakları ile talep edilen yere en az titreşim ve gürültü koşulları sağlanarak sevk edilir. Taşınan solucanlar alıştıkları ortam içinde olduklarından herhangi bir uyum sorunu yaşamazlar. Tesis kurulumunu baştan sona kontrol altında tutmak ve solucan bakımı, geliştirilmesi konularındaki danışmanlık hizmetlerinin tamamı ZPS   Güvencesindedir.

Satış ve tesis kurulumu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgiler ile birlikte [email protected] adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.

1- Üretim yapmak istediğiniz il/ilçe/mahalle yada köy neresidir?
2- En az 2000 m2 kapalı alana sahip misiniz? 
3- Şirket bilgileri

Vermi kompost solucanları yüzeyde yatay çalışırlar bu nedenle özellikle kuşlar ve diğer avcılara karşı oldukça korunaksızdırlar. Işığa karşı oldukça hassastırlar. Yüzeye yakın olduklarından bulundukları yerin mutlaka gölgelenmesi ve nemini kaybetyecek şekilde düzenlenmesi gerekir. Isı değişikliklerinden, gürültü, titreşim, koku gibi ektenlerden etkilenirler. Bu sebeplerle mutlaka kapalı yerde mümkünse doğal şartlarına uygun mevsimsel sabit ısı değerleri uygulanmalı. İşlek bir yola yakın olmamalı, topraktaki her tür titreşim solucanlar için stres sebebidir. 

En uygun koşullar sağlanmış solucan popülasyonu çok yüksek bir üreme ve çalışma hızına sahip olur. Böylece yatırım çok kısa bir sürede kendini geri döndürecektir. 

Bilgi birikimlerimiz sizin en doğru ve karlı başlangıcı yapmanızı sağlar.